Ahoj všem, kteří zavítali.

Všední život.

Všední život tunisanů je stále stejný, pomalý, klidný, veselý s bohatou gestikulací..jen ženy to tam nemají asi jednoduché. Jen málo žen se s námi bavilo a ty, které ano, tak pouze aby se pochlubily svými dětmi.

Matka se chlubila svým pětiletým synem, který byl právě po obřízce..to proto má pomalovaná chodidla henou, chůva s chlapečkem se jmenovala Marwa  a v hotelu malovala cizinkám ornamenty na ruce  a nohy.

Rády se nechaly fotografovat děti, nabíhaly přede mne, usmívaly se a někdy i trošíčku žebraly.

A muži? Ty snad nejraději sedí v kavárnách, venku na ulici a popíjí kávu a čaj, jenom málo z nich jsme viděli pracovat. Hlavně na stavbě luxusních vil, ale bez pořádného náčiní a nářadí..viz. muž na lešení a to jsem nezachytila skvělý okamžik, kdy mu pomocník nesl v děravém kbelíku vodu a než došel k lešení, musel jít znova..voda mu vytekla.

A pak také muži pracují na tržnicích, chytají turisty za ruce, nabízejí zboží, lichotí a za každou cenu chtějí prodat. Smlouváte, srážíte cenu a jakmile začnou vykřikovat "bankrot" je třeba odcházet  a oni za vámi běží až na ulici a pak je to ta správná cena, kterou zaplaťte. Lamentují, ale ve státním obchodě zjistíte, že jste nakoupili dobře, za skoro stejnou cenu. Někdy ovšem zboží horší kvality.

ž1.jpg
ž4.jpg
ž5.jpg
ž7.jpg
ž8.jpg
ž9.jpg
ž10.jpg
ž11.jpg
ž12.jpg
ž13.jpg
ž14.jpg
ž15.jpg
ž16.jpg
ž18.jpg
ž20.jpg
ž21.jpg
ž22.jpg
ž24.jpg
ž25.jpg
ž26.jpg
ž2.jpg
ž6.jpg
ž17.jpg
ž19.jpg
ž23.jpg
27.09.2007 17:13:30
hanaska


♥ Vítejte ♥
♥POKUSY♥
♥ČERNOBÍLÁ PŘÍRODA♥
♥CHAMELEON♥
♥ KAPIČKY ♥
zanechte adresu
přijdu se podívat
Děkuji za návštěvu a přijďte zas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one