Ahoj všem, kteří zavítali.

Viděla jsem na burze v Praze chameleona a úplně se zbláznila. Toho chci.. Nic jsem o chování tohoto krásného zvířátka nevěděla, prodávající říkal.."je to snadné" a tak jsme koupili. Doma jsem se vrhla na internetové stránky chovatelů, udělali jsme terarium podle návodu, zakoupili cvčky, nainstalovali UV žárovku a bodovku, obalovali cvrčky ve vitamínech a krmili. Nejdříve z ruky, vystřeloval jazyk, chytal cvrčky a vše bylo vpořádku. Svlékl se jednou, podruhé a pak to přišlo... třetí svlékání již nebylo tak jednoduché, trvalo déle a Bedřich byl nervózní.

Bylo těsně před Vánoci a tak jsme zakoupili větší množství cvrčků, umístili je do nového boxu a dali Bedřichovi. To už si je chytal sám, cvrčci pobíhali po teráriu a hráli s chamíkem na schovávanou. Ale někde se stala chyba a chamík potravu vyzvrálil a nechtěl jíst. Také cvrčci hromadně chcípli.

A tak nám začaly chmurné Vánoce. Chamík nežral, hubnul, já pořád prosila chovatele o rady a nic nepomáhalo. Chamík prostě jazyk nevystřelil a potravu tím pádem nechytil. Hubnul před očima a pak přišla rada od  Sharka..krmit násilím, chytit,otevřít tlamku, nacpat cvrčka a zakápnout vodou. Je to hrozné, to křehké tělíčko mačkat v ruce a nutit k jídlu, ale děláme to. Každý den aspoň jednoho rozmačkaného cvrčka a vodu.

Jestli se povede chamíka zachránit nevím, ale dám sem jeho fotky a budu mu držet palce...ale i nám.

cham8.jpg
cham7.jpg
cham6.jpg
cham5.jpg
cham4.jpg
cham3.jpg
cham2.jpg
cham1.jpg
08.01.2008 11:55:15
hanaska


♥ Vítejte ♥
♥POKUSY♥
♥ČERNOBÍLÁ PŘÍRODA♥
♥CHAMELEON♥
♥ KAPIČKY ♥
zanechte adresu
přijdu se podívat
Děkuji za návštěvu a přijďte zas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one